#NaDobryPoczątek października – raportujemy, że od sierpnia do końca września wywołaliśmy więcej niż 700 uczniowskich uśmiechów dzięki wyprawkom szkolnym. Łącznie udało nam się zorganizować 743 wyprawki, które trafiły do naszych podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Trafiły także do 300 uczniów z Ukrainy, do których dotarliśmy dzięki współpracującego z nami Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

#NADOBRYPOCZĄTEK W LICZBACH

Zobaczcie, ile rąk pomagało nam w przygotowaniu tegorocznej edycji projektu wyprawkowego! Oprócz ponad 743 uśmiechów dzieci z Polski i Ukrainy, które otrzymały wyprawki, powinniśmy dodać wszystkie uśmiechy wolontariuszy i osób, bez których nie udałoby nam się działać na taką skalę. Uśmiechy byłyby wtedy liczone w tysiącach! W końcu nazywamy się Fundacja Dobrych Inicjatyw! :)

Infografika pprezentująca 6. edycję akcj #NaDobryPoczątek w liczbach

CZAS TRWANIA AKCJI

Przez ponad miesiąc przekazywaliśmy plecaki wypełnione akcesoriami szkolnymi kolejnym grupom naszych beneficjentów. Zaczęliśmy już 29 lipca od grupy 41 dzieci z Ukrainy, przebywających na obozie harcerskim w Ocyplu, dzięki gościnności Szczepu 295 WDHiZ im. Szarych Szeregów:

Szczep 295 WDHiZ im. Szarych Szeregów z Warszawy i 41 młodych ludzi z Ukrainy zaproszonych przez harcerzy na obóz wakacyjny

PARTNERZY AKCJI

Wszystkie plecaki z pełnym wyposażeniem przygotowaliśmy dzięki zbiórkom finansowym i rzeczowym prowadzonym w gronie zaprzyjaźnionych:
– społecznie odpowiedzialnych sklepów z artykułami szkolnymi (LISTA z posta)
– parafii (Parafia Bogurodzicy Maryi na warszawskich Jelonkach i Ksiądz Łukasz Szlak),
– partnerskich firm, z którym współpracuje nasza Fundacja.

Dziękujemy naszym biznesowym partnerom za energię włożoną w ten projekt – MoneyGram, Grupa Asbud, Nest Bank, LOTTE Wedel, Lenovo, Colgate-Palmolive, Linklaters, ITCARD, Jacobs, Société Générale. 

CZY WIECIE, ŻE…

Przy jednoczesnym realizowaniu bieżących obowiązków nasza – licząca 3 pracowników – Fundacja pakowałaby wyprawki ponad 2 tygodnie?

W CZYM POMOGLI NAM WOLONTARIUSZE?

W każdej z partnerskich firm pracuje osoba, której chęć pomagania powoduje, że nasza współpraca coraz bardziej się rozwija. Jeden sympatyczny społecznik o wielkim sercu zaraża kolejnych pracowników firmy. Pewnego dnia – wreszcie wszyscy spotykamy się, aby zakasać rękawy i razem zrobić coś ważnego.

We wszystkich wymienionych firmach przygotowane zostały zbiórki akcesoriów szkolnych, przez które nasze niewielkie biuro znów zamieniło się w magazyn. Tym razem w uporaniu się z biurem pełnym niezbędników szkolnych pomogli nam:

  1. WOLONTARIUSZE Z ASBUD GROUP

    🙋‍♂️🙋🏽🙋🙋🏻‍♀️ WOLONTARIUSZE Z ASBUD GROUP – WŁĄCZNIE Z PREZESEM RAIEDEM TANOUSEM

2. WOLONTARIUSZE Z MONEYGRAM

🙋‍♂️🙋🏽🙋🙋🏻‍♀️ wolontariusze z MoneyGram – nie tylko pomogli nam spakować wyprawki, ale też pojechali z nami do placówek opiekuńczo-wychowawczych w Stoczku Łukowskim i Łukowie, aby osobiście poznać dzieci i młodzież. Zobaczcie poniżej:

Za nami tymczasem kolejna #EDupodróż do tej firmy, dzięki której nasi podopieczni zyskali nowe kompetencje, a wolontariusze z MoneyGram podzielili się swoimi umiejętnościami. W ten sposób pomogli zadbać o zwiększenie szans naszych podopiecznych na rynku pracy i pokazali im, w jakim kierunku można się rozwijać, aby znaleźć dużych firmach.

Na zakończenie dodamy, że każde spotkanie z międzynarodowymi grupami wolontariuszy to także ważna lekcja o tym, jak ważna jest nauka języków obcych. Nasi podopieczni oczywiście wyjeżdżają na obozy wakacyjne, ale zwykle są to polskie lokalizacje. My chcemy pokazać im, że świat stoi przed nimi otworem i zachęcamy do korzystania ze spotkań z przedstawicielami świata biznesu. Nasi biznesowi przyjaciele zaś, widząc talenty tkwiące w wielu uczestnikach projektu #EDUpodróże, służą im prywatnymi radami. Często podpowiadają też, w czym młodzi ludzie z placówek mogą poczuć się dobrze w przyszłości, jak Piotrkowi i Angelice.