IV Finał Choinki Dobrych Serc

Listy do Św. Mikołaja

IV Finał Choinki Dobrych Serc to coroczne święto dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych – wspieranych przez społeczność Fundacji Dobrych Inicjatyw. Końcem października biuro Fundacji zamienia się w mikołajkową pocztę, by w połowie grudnia przemienić się w Logistyczne Centrum Dobra. Każdy kto miał okazję odwiedzić nasze biuro w tym czasie, wie o czym piszemy : )

Mamy Święta do Zrobienia!

Pomimo trwającej epidemii, my się nie poddajemy. Mamy Święta do zrobienia i ponad 300 listów do Św. Mikołaja od dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych (tzw. Domy Dziecka). W ramach IV Finału Choinki Dobrych Serc otrzymaliśmy wiele listów z marzeniami, które skierowane zostały do Św. Mikołaja. Ten rok jest trudny dla nas wszystkich – również dla wychowanków placówek, dlatego pomimo wielu przeciwności „czy i w jaki sposób” przeprowadzić akcję mikołajkową, postanowiliśmy się nie poddawać. Zrobimy te Święta, a Św. Mikołaj da radę – jak co roku. Bardzo mocno w to wierzymy!

Fabryka Św. Mikołaja

Pomocnicy Św. Mikołaja otworzyli już listy mikołajkowe. Jest w nich wiele większych i mniejszych marzeń… od upatrzonej bluzy, butów, po upragnione klocki, głośniki, czy kosmetyki. Każde marzenie jest dla nas równie ważne, dlatego nasi pomocnicy sprawdzili listy, a następnie ich treść skopiowali do elektronicznej tabelki. Dodatkowo każdy list został zeskanowany i zarchiwizowany, dzięki czemu „sky is no limit”, a to oznacza, że list dziecka może w czasie zaledwie kilku minut powędrować do pomocnika Św. Mikołaja z Krakowa, Suwałk, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych , Australii, czy Hiszpanii.

Mikołaj 2020

Listy do Św. Mikołaja

Każdy list musi znaleźć swojego adresata/ów i nasza w tym głowa, by tak się stało. Listy to zbiór małych marzeń do kwoty 180 PLN. Mali i duzi wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych z Zambrowa, Kisielan, Białowieży, Warszawy, Zielonki Pasłęckie, czy Supraśla liczą dziś na nas, tak jak my mogliśmy liczyć na nich podczas warsztatów edukacyjnych, kolonii terapeutycznych, czy podczas akcji pomocowych dla Seniorów. W roku pandemii akcja ta jest szczególnie ważna, bo większość placówek przez wiele tygodni była i jest zamknięta przed światem. Pokażmy dzieciom i młodzieży,że o nich pamiętamy.

Chcę zostać Św. Mikołajem

Umówmy się… Św. Mikołaj jest tylko jeden i mieszka w dalekiej Laponii! : ) Ale i On potrzebuje wsparcia i pomocy, aby każde dziecko otrzymało swój wymarzony prezent na Święta. Pomocnikiem Św. Mikołaja możesz zostać na dwa sposoby.

Chcę otrzymać list do Św. Mikołaja i go zrealizować

Wyślij do nas maila na adres biuro@fdi.org.pl lub zadzwoń: 22 308 88 81 i podaj swoje imię, nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu i co bardzo ważne… podaj ile listów do Św. Mikołaja chcesz dla siebie zarezerwować. Pamiętaj 1 list = prezent/y do kwoty 180 PLN. W ciągu 24h skontaktujemy się z Tobą. Prześlemy szczegółową instrukcję, skan listu/ów oraz tabelkę. Twój prezent musi zostać dostarczony do naszego biura do 6 grudnia.

Chcę zostać Św. Mikołajem, ale…

… nie mam możliwości zrealizowania całego listu (180 PLN). Możesz dołożyć swoją cegiełkę wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Dobrych Inicjatyw, poprzez panel widoczny poniżej lub robiąc przelew ze swojego rachunku bankowego. My zajmiemy się resztą. Dane do przelewu:
Fundacja Dobrych Inicjatyw, ul. Szczęśliwicka 51, 02-353 Warszawa, Nr konta: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 BNP Paribas Bank Polska S.A.