Akcja Wielkanocna – Seniorzy – Pomoc2

#AkcjaWielkanoc - Nie Bądź Jak Mariola!

Ruszyła ogólnopolska #AkcjaWielkanoc, czyli wolontariat międzypokoleniowy! To jedyna taka inicjatywa, w której Darczyńcy, Fundacja Dobrych Inicjatyw i dzieci z Domów Dziecka wspólnie łączą siły, by wspomóc samotnych Seniorów z małych miejscowości i terenów wiejskich na Wielkanoc.

Nowy projekt Fundacji Dobrych Inicjatyw jest realizowany przy udziale i wsparciu dzieci z Domów Dziecka, które wspieramy przez cały rok! Tym razem to nie one są adresatem akcji, a najbardziej potrzebujący i samotni Seniorzy, mieszkający w okolicy placówek opiekuńczo-wychowawczych z małych miejscowości i wsi, dla których zbierane są dary wśród pracowników firm i osób prywatnych.

Dlaczego poprosiliśmy naszych podopiecznych o wsparcie przy organizacji tej akcji? To ważne, aby dzieci i młodzież, które na co dzień wspieramy, umiały dostrzegać potrzeby innych osób i uczyły się mądrej, efektywnej pomocy. Zależy nam również na tym, by nasi młodzi pomocnicy wychodzili z tzw. „mentalności dzieci z Domów Dziecka” i potrafiły dostrzec potrzeby innych grup.

Jak mogę się włączyć w akcje?

Wyślij maila na adres: biuro@fdi.org.pl z tytułem "Chcę Pomóc"! Odezwiemy się do Ciebie do 24h i wspólnie ustalimy w jaki najlepszy dla Ciebie sposób możesz włączyć się w #AkcjaWielkanoc (np. zbiórka żywności w miejscu pracy, pakowanie, transport paczek, czy zbiórka koleżeńska itp.). Zbieramy suchą żywność, chemię, kosmetyki, środki czystości, upominki świąteczne).

Zostań Darczyńcą/Wolontariuszem

#AkcjaWielkanoc

Chcę wesprzeć akcję finansowo

darowizna finansowa

Jeśli nie możesz włączyć się w #AkcjaWielkanoc poprzez zbiórkę darów rzeczowych, a chcesz mieć swój udział w akcji, to możesz dokonać darowiznę finanową na nr konta:

Fundacja Dobrych Inicjatyw
Nr konta: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90
BGŻ BNP Paribas
z dopiskiem “AkcjaWielkanoc”

Co zbieramy?

Żywność sucha, kosmetyki, chemia

Żywność Sucha
makarony, kasza, ryż, olej, konserwy, przyprawy, przeciery, kostki rosołowe, kawa, herbata, ciastka

 

Chemia i Kosmetyki
środki czystości (płyn do mycia naczyń/podłogi, gąbki, ścierki, odświeżacz powietrza, proszek do prania, płyn zmiękczający tkaniny itp.)
kosmetyki: szampony, mydło w płynie, woda toaletowa

 

Upominek Świąteczny
czyli coś od „Zajączka”:
książka, czasopismo naukowe/historyczne, krzyżówka, obrus, ozdoba świąteczna – coś drobnego od serca.

Czekamy na Was!


Czekamy na Was do 21 marca w:
Miejsce Aktywności Lokalnej
ul. Grójecka 109, Warszawa