Daliśmy radę! #Akcja Wielkanoc

Daliśmy radę! #Akcja Wielkanoc

Byliśmy w ponad  60 domach i mieszkaniach samotnych oraz ubogich Seniorów. Każde z tych spotkań było wyjątkowe, ale łączyła je jedna wspólna nić – niesamowita wdzięczność za naszą obecność oraz wzruszenie z otrzymanej paczki wielkanocnej.

#AkcjaWielkanoc – Nie Bądź Jak Mariola była wyjątkowa, bo z jednej strony łączyła w sobie otwartość mieszkańców Warszawy na potrzeby drugiego człowieka, a z drugiej – młodzieńczy zapał wychowanków domów dziecka, którzy aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję Fundacji Dobrych Inicjatyw.

Dzięki szczodrości Warszawiaków oraz pracowników firm, które kibicują naszym działaniom, zebraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, kosmetyki i świąteczne upominki na kwotę 12 356 PLN. Dodatkowo ponad 170 Wolontariuszy w Warszawie włączyło się w akcję, dzięki ich wsparciu przygotowaliśmy paczki wielkanocne, które stanowiły realną pomoc w miesięcznym budżecie najuboższych Seniorów.

W ramach #AkcjaWielkanoc dotarliśmy z pomocą do takich miejsc jak: Niwiska, Sionna, Mokobody, Kisielany, Siedlce, (woj. mazowieckie),  Borzynowo, Drulity, Rzeczna, Surowa, Marwica, Pasłęk (woj. warmińsko-mazurskie) oraz w Zambrów i okolice (woj. podlaskie).

W przygotowaniu paczek oraz w ich dostarczeniu do najuboższych Seniorów, pomogli nam wyjątkowi Wolontariusze – wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych, których na co dzień wspieramy w ramach Akademia Dobrych Inicjatyw.

Dla wielu z nich był to pierwszy Wolontariat w życiu, a przede wszystkim przeżyli niesamowitą lekcję empatii, dzielenia się z innymi, zetknięcia z realnymi potrzebami. Z kolei Seniorzy byli wzruszeni, że ktoś o nich pamiętał.

Wspieramy  wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych w rozwoju kompetencji społecznych, edukacyjnych i zawodowych. Wymarzyliśmy sobie, że będziemy to robić praktycznie „tu i teraz” w działaniu i tak pracujemy!

Zapraszamy do wsparcia finansowego naszych działań. Razem możemy więcej niż moglibyśmy sobie wymarzyć!

Dane do przelewu:

Fundacja Dobrych Inicjatyw
Nr konta: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 BGŻ BNP Paribas

 

Projekt Akademii jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

comment closed