Wspólnie dla Roberta [zbiórka]

Wspólnie dla Roberta [zbiórka]

1… 2… 3… Startujemy! Odmieńmy życie Roberta!

Robert Krzemiński to wyjątkowy chłopak, który własnym uporem, codzienną pracą oraz determinacją udowadnia, że warto walczyć o siebie, nawet gdy inni w Ciebie nie wierzą.

Według raportów Najwyższej Izby Kontroli [NIK] ponad 50% wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych po opuszczeniu Domu Dziecka – wraca do naturalnego środowiska. Bardzo często okazuje się, że na dziecko nie czeka nic dobrego w domu rodzinnym, który wcześniej okazał się niewydolny wychowawczo.

Każda wpłata się liczy! I każda suma jest ważna!


Dane do przelewu:
Fundacja Dobrych Inicjatyw
PL 65 1600 1462 1026 0711 7000 0001
Tytuł przelewu: „dla Roberta”

Lub link do zbiórki na Facebooku [Kliknij Tu]

Kontakt do Fundacji: biuro@fdi.org.pl / tel: +48 22 308 88 81  [czytaj poniżej]

        

Co zrobić, gdy nie masz do kogo ani do czego wrócić?
Mama Roberta jest osobą z niepełnosprawnością i znajduje się pod całodobową opieką specjalistów. Jeszcze przed wyjściem z placówki Robert wiedział, że musi poradzić sobie sam i może liczyć tylko na siebie.

Dziś ma 27 lat i jest młodym mężczyzną, który na co dzień mierzy się z wieloma problemami, w tym zdrowotnymi, którymi nie chce nikogo obarczać. Od 4 lat pracuje w jednej i tej samej firmie na portierni. Wykonuje swoją pracę solidnie, a umowa z pracodawcą to również słowo.

Robert zarabia najniższą krajową, wynajmował stancję, ale po podwyżkach cen – nie stać go, by regularnie opłacać rachunki. Pomogli mu przyjaciele z placówki opiekuńczo – wychowawczej, z którymi razem się wychowywał. Robert dołączył do ich ekipy, która wynajmuje mieszkanie, ale może liczyć tylko na miejsce w kuchni, ponieważ wszystkie pokoje są już pozajmowane.

Robert nie idzie na łatwiznę. Nie narzeka i nie załamuje się, chociaż rodzina i instytucje państwa nie mogą mu pomóc, bo się nie kwalifikuje do programów wsparcia. Może, gdyby dał sobie spokój, przestał o siebie walczyć, zrezygnował z pracy, zapisał się do urzędu pracy i zgłosił po pomoc społeczną, to może by się już zakwalifikował?

Nie pije, nie pali, nie chce nikogo prosić o pomoc…

… dlatego My chcemy go wesprzeć i zebrać min. 8 tys. PLN, aby przez najbliższe miesiące opłacać czynsz za mieszkanie Roberta. Ale jeśli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, to kwota ta posłuży jako „wkład własny” na zakup kawalerki dla Roberta w Morągu [pełny koszt kawalerki w Morągu to kwota 70 – 80 tys. PLN].

Na chwilę bądźmy Rodziną Roberta i pomóżmy mu poczuć wsparcie, które dodaje wiatru w żagle. Dalej Robert popłynie sam, bo wie jak płynąć, by osiągać wymarzone cele.

100% zebranych środków zostanie przekazane na cel Roberta.

Dane do przelewu:
Fundacja Dobrych Inicjatyw
PL 65 1600 1462 1026 0711 7000 0001
Tytuł przelewu: „dla Roberta”

Kontakt do Fundacji: biuro@fdi.org.pl / tel: +48 22 308 88 81

Udostępnij wpis, podziel się informacją na facebooku, wyślij mailem informacje o zbiórce do przyjaciół! Razem możemy więcej.

comment closed