Teatr

#Edu-Podróże. „Teatr mój widzę ogromny”

Miejsce które porusza, wzrusza, zmusza do refleksji i zastanowienia. Miejsce, w którym zderzamy się z własnymi przekonaniami, opiniami i emocjami… Cóż to za miejsce? Podpowiadamy! „Teatr mój widzę ogromny (…)” pisał Stanisław Wyspiański. A jak dziś na Teatr patrzą młodzi wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych? My, postanowiliśmy to sprawdzić!

#Edu-Podróże to cykliczne wycieczki edukacyjno-zawodowe do Warszawy, przeznaczone dla wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych, głównie z małych miejscowości i obszarów wiejskich. W ramach #Edu-Podróży młodzież poznaje daną branżę, zawód w praktyce – „od kuchni”, spotykając się z przedstawicielami różnych zawodów, instytucji i firm, a przy okazji zwiedzając te miejsca.

#Edu-Podróż to dla młodego człowieka z placówki opiekuńczo – wychowawczej wycieczka w nieznane, dzięki której może poszerzyć wiedzę ogólną na temat danego obszaru zawodowego, a przede wszystkim zweryfikować własne wyobrażenia o pracy w danym zawodzie i miejscu. To również okazje do zainspirowania się i poszukania odpowiedzi na pytanie kim chce być w przyszłości…

Motywem przewodnim wiosennej Edu-Podróży jest cytat z dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Teatr mój widzę ogromny (…)”.

Razem z wychowankami placówek opiekuńczo – wychowawczych ze Stoczka Łukowskiego oraz Kisielan przyjrzeliśmy się funkcjonowaniu współczesnego teatru, zwiedzając zakamarki Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana. Dzięki pracownikom Teatru mogliśmy poznać jak funkcjonuje cały mechanizm przygotowań do spektakli, co należy do obowiązków reżysera dźwięku i czym zajmują się pracownia scenograficzna i stolarnia. Ponadto, odkrywaliśmy jak powstają dekoracje, jak wygląda pracownia kostiumów, charakteryzatornia i perukarnia…Kto z Was to widział i wie? Bo my już wiemy!

Praca w teatrze to przestrzeń, gdzie można również spełniać się zawodowo, wykorzystać swoje zdolności, kreatywność, talent oraz umiejętności techniczne. Bez takich ludzi i ich pracy – teatr by nie istniał.

Obok zwiedzania teatru, uczestniczyliśmy w warsztatach teatralno-ruchowych i jak po cichu przypuszczaliśmy, niejeden z wychowanków odkrył swoje talenty aktorskie.

P.S. Oczywiście, będąc w Teatrze, byliśmy również na sztuce! „Podróże Guliwera” – bardzo polecamy!

Serdecznie podziękowania dla Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana. Dziękujemy, że mogliśmy dziś być Waszymi gośćmi!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia na naszym Facebooku! [Tu kliknij]

Placówki opiekuńczo - wychowawczeEdukacja Młodzież Teatr

Edu-Podróże dla dzieci z domu dziecka

Placówki opiekuńczo – wychowawcze
Domy Dziecka
Warsztaty teatralne dla młodzieży
comment closed