#EduPodróże – NoweTechnologie

#EduPodróże – NoweTechnologie

Kilkudziesięciu wychowanków z 3. placówek opiekuńczo-wychowawczych poznało kulisy pracy w hotelu InterContinental Warsaw i Centrum Nauki Kopernik. Edukacyjna wycieczka odbyła się w dn. 8 lutego 2018 roku w ramach projektu #EduPodróże.

Kim będziesz jak dorośniesz? To pytanie, na które wiele dzieci nie zna odpowiedzi. A nawet jeśli niektóre już wiedzą, to ich wyobrażenia mogą różnić się od rzeczywistości. Postanowiliśmy im pomóc! Zaprosiliśmy 3⃣0⃣ dzieci z 3⃣ Domów Dziecka z Radoryż Smolany oraz z Lublina do Warszawy, aby pokazać im kulisy różnych zawodów i profesji.

Zaczęliśmy od wizyty w jednym z najsłynniejszych Hoteli InterContinental Warsaw, gdzie dzieci dowiedziały się, jak na co dzień funkcjonuje 5-gwiazdkowy hotel i jak zarządza się wieżowcem. Zobaczyliśmy „elektryczne centrum” hotelu, najwyżej położony basen w Europie oraz jak funkcjonuje i działa ochrona hotelu – poznając przy okazji „tajemnice hotelu”.  Jednym z najważniejszych punktów programu był widok Warszawy z 4⃣4⃣ piętra!  Większość wychowanków po raz pierwszy w życiu była tak wysoko i mogła oglądać miasto z innej perspektywy.

Innym ważnym miejscem, w którym nasi młodzi goście spędzili większość dnia, to ogromna przestrzeń połączenia edukacji i zabawy – Centrum Nauki Kopernik.

Wychowankowie Domów Dziecka mogli obejrzeli seans „Trzeci Wymiar Życia 3D”, przedstawiający kosmiczną rzeczywistość. Odwiedziliśmy niezwykłe miejsca we Wszechświecie, w których być może istnieje życie.

Na koniec dnia czekał nas długi spacer po Krakowskim Przedmieściu.  A na rozgrzanie, zabraliśmy je na ulubiony gorący napój do prawdziwej fabryki czekolady z tradycjami – Wedel, gdzie w czasie warsztatów poznaliśmy historię czekolady i chociaż na chwilę zamieniliśmy się w prawdziwych cukierników. W międzyczasie zrobiliśmy również kilka rund w kręgle : )

Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Ochota – m.st. Warszawa za przygotowanie i przekazanie podarunków dla naszych podopiecznych.

#EduPodróże
Raz na kwartał zapraszamy do Warszawy grupy, liczące ok. 3⃣0⃣  dzieci, które w czasie 1⃣-2⃣ dni mają okazję poznać różne profesje i zawody świata. Każda edycja #EduPodróży ma inny temat przewodni. Zapraszamy  firmy i instytucje oraz Państwa pracowników do wspólnych wypraw, rozwijających u młodzieży zainteresowania i poszerzających horyzonty.

Polub nasz profil na Facebook i bądź na bieżąco! PS Nie zapomnij zapisać się do Newslettera!   

comment closed