#NaDobryPoczątek – podsumowanie

#NaDobryPoczątek – podsumowanie

Podsumowanie akcji

147 dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych, 170 zaangażowanych wolontariuszy i ponad 1 500 przebytych kilometrów na liczniku –

to bilans naszej wrześniowej akcji #NaDobryPoczątek – wyprawki szkolne. Szacunkowa wartość przekazanych materiałów szkolnych przekroczyła 35 tys. zł. 

Nowe i nieużywane przybory szkolne wraz z piórnikami i plecakami otrzymało 150 dzieci i młodzieży z domów dziecka z małych miejscowości woj. podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i warmińsko – mazurskiego w ramach akcji #NaDobryPoczątek – wyprawki szkolne.

W naszą wrześniową inicjatywę zaangażowało się 8 firm oraz 2 organizacje pozarządowe, którzy wspólnie stworzyli 147 wyprawek o wartości… ponad 35 tys. zł. Dzięki indywidualnym decyzjom pracowników we włączenie się w akcję i wolontariuszom, podopieczni Fundacji Dobrych Inicjatyw z podniesioną głową i na równi z innymi dziećmi mogli rozpocząć roku szkolny.

Zbiórkę wyprawek rozpoczęliśmy już w lipcu, a pierwsze z nich trafiły do ośrodków opiekuńczo-wychowawczych tuż przed 4 września. Z kolei ostatni plecak został wręczony ostatnią niedzielę września. W tym czasie przebyliśmy 1572 km – to więcej niż z Warszawy do Rzymu, a prawie tyle samo co z Warszawy do Aten (w linii prostej)!

Akcja #NaDobryPoczątek – wyprawki szkolne zakończyła się ogromnym sukcesem, dzięki Waszemu wsparciu. Dziękujemy za zaufanie

 

Projekt Akademii jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

comment closed