Paczka Dla Seniora – jesień

#PaczkaDlaSeniora

Pandemia wcale nie odpuszcza, ale my również nie zamierzamy. Wiosną tego roku dzięki Waszemu zaangażowaniu wsparliśmy ponad 200 Seniorów. Dodarliśmy z paczkami do mieszkańców naszych miast, miasteczek i wsi, pomimo trwającego lockdownu.

W każdej paczce znalazły się najbardziej potrzebne produkty żywnościowe (żywność sucha), środki ochronne, higieniczne i chemia gospodarcza. Przeprowadziliśmy akcję w taki sposób, aby zadbać o bezpieczeństwo Seniorów oraz Wolontariuszy, którzy pomagali przy pakowaniu darów oraz ich dystrybucji. W tym roku młodzież z placówek opiekuńczo – wychowawczych przygotowała kartki świąteczne, które znalazły się w paczkach.

Dla wielu z Nas przedłużający się okres epidemii jest trudny… rozłąka z bliskimi, niepewność zawodowa, strach o zdrowie, to tylko niektóre czynniki, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. W tym trudnym czasie wspólnie możemy zadbać o najsłabszych, pokazując że o nich pamiętamy. Dołącz do Paczki dla Seniora

PaczkaDlaSeniora o co chodzi?

Pakujemy minimum 200 paczek z żywnością suchą, środkam ochronnymi, kosmetykami i środkami czystości dla najuboższych i samotnych Seniorów, a następnie w bezpieczny sposób dostarczamy paczki pełne dobra do ich domów i mieszkań.
Wartość jednej paczki to około 150 – 200 PLN. #PaczkaDlaSeniora dostarczamy do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, których miesięczne dochody są skrajnie niskie (kilkaset złotych z renty/emerytury) i którzy nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych.

Czego potrzebujemy?

Ruszamy ze zbiórką finansową i prosimy Cię o wsparcie w wyposażeniu paczek dla Seniorów. Wpłacone przez Ciebie środki wykorzystamy na zakup żywności, środków ochronnych, kosmetyków i środków czystości, które będą realnym wsparciem w domowym budżecie Seniorów. Dołączając do akcji #PaczkaDlaSeniora, możesz pomóc na 3 sposoby:

  • przelewem poprzez nasz system na stronie www (patrz poniżej)
  • dokonując przelewu ze swojego rachunku na konto Fundacji Dobrych Inicjatyw: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 z dopiskiem #PaczkaDlaSeniora
  • lub poprzez zrobienie zakupów i dostarczenie ich do naszego biura: Fundacja Dobrych Inicjatyw, ul. Szczęśliwicka 51, 02-353 Warszawa

Przekaż informację rodzinie, przyjaciołom, znajomym i wspólnie z nimi dołóż się do wsparcia dla Seniorów.

 

Jak to się wszystko zaczęło?

Trzy lata temu wymyśliliśmy, że połączymy naszych podopiecznych – młodzież z domów dziecka z samotnymi Seniorami. Dzięki zaangażowaniu setek wolontariuszy, zorganizowaliśmy zbiórkę darów – żywności, kosmetyków i środków czystości, które dostarczyliśmy do placówek. Tam dzieci wspólnie wypełniły paczki darami, a do paczek włożyły własnoręcznie przygotowane życzenia wielkanocne, by następnie osobiście spotkać się z Seniorami i przekazać im dary.
Wyjątkowość tej inicjatywy polega na tym, że to właśnie młodzież z domów dziecka znajduje Seniorów ze swojego najbliższego otoczenia, którzy potrzebują naszego wsparcia. To bardzo ważny aspekt tej akcji, bo pozwala zrozumieć młodzieży potrzeby innych, daje im poczucie sprawczości i możliwość włączenia się w realną pomoc.
Te spotkania dzieci z Seniorami są dla nas magiczne, a dla Seniorów jest niezwykle ważne, że ktoś o nich pamięta. Od tego czasu co roku wspieramy najbardziej potrzebujących Seniorów. Dziś, w czasach epidemii priorytetem jest dla nas zdrowie Seniorów, dlatego paczki dostarczone zostaną w bezpieczny sposób, bez narażania dzieci i seniorów.