#PaczkaDlaSeniora

Organizujemy wsparcie dla najbardziej potrzebujących Seniorów w czasie epidemii. Pomóż nam i dołącz do paczki Seniora.

Chcemy wyjść na zewnątrz, spotkać się z rodziną, przyjaciółmi i pracować jak dawniej. Potrzebujemy kontaktu z drugim człowiekiem. Chcemy być zauważani, doceniani, mieć poczucie sprawczości, a przede wszystkim chcemy czuć się bezpiecznie. Te fundamentalne potrzeby zostały podważone przez niewidzialnego wroga jakim jest koronawirus. Nasz świat zmienił się diametralnie. A co z tymi, którzy na co dzień, od wielu lat nie spotykają się z najbliższymi, przyjaciółmi, nie wychodzą do restauracji i na długie spacery do parku? Samotność ma wiele imion, a Seniorzy bez najbliższych, funkcjonujący na co dzień w skrajnie trudnych warunkach finansowych, właśnie dziś potrzebują naszego wsparcia i zaangażowania.

PaczkaDlaSeniora o co chodzi?

Pakujemy minimum 200 paczek z żywnością suchą, środkam ochronnymi, kosmetykami i środkami czystości dla najuboższych i samotnych Seniorów, a następnie w bezpieczny sposób dostarczamy paczki pełne dobra do ich domów i mieszkań.
Wartość jednej paczki to około 150 – 200 PLN. #PaczkaDlaSeniora dostarczamy do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, których miesięczne dochody są skrajnie niskie (kilkaset złotych z renty/emerytury) i którzy nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych.

Czego potrzebujemy?

Ruszamy ze zbiórką finansową i prosimy Cię o wsparcie w wyposażeniu paczek dla Seniorów. Wpłacone przez Ciebie środki wykorzystamy na zakup żywności, środków ochronnych, kosmetyków i środków czystości, które będą realnym wsparciem w domowym budżecie Seniorów. Dołączając do akcji #PaczkaDlaSeniora, możesz wpłacić środki na 3 sposoby:

  • przelewem poprzez nasz system na stronie www (patrz poniżej)
  • włączając się w zbiórkę na Facebooku na profilu Fundacja Dobrych Inicjatyw
  • dokonując przelewu ze swojego rachunku na konto Fundacji Dobrych Inicjatyw: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 z dopiskiem #PaczkaDlaSeniora

Łączna wartość paczek, które chcemy dostarczyć to prawie 40 000 PLN. Dołącz do #PaczkaDlaSeniora. Przekaż informację rodzinie, przyjaciołom, znajomym i wspólnie z nimi dołóż się do wsparcia dla Seniorów.

Jak to się wszystko zaczęło?

Trzy lata temu wymyśliliśmy, że połączymy naszych podopiecznych – młodzież z domów dziecka z samotnymi Seniorami. Dzięki zaangażowaniu setek wolontariuszy, zorganizowaliśmy zbiórkę darów – żywności, kosmetyków i środków czystości, które dostarczyliśmy do placówek. Tam dzieci wspólnie wypełniły paczki darami, a do paczek włożyły własnoręcznie przygotowane życzenia wielkanocne, by następnie osobiście spotkać się z Seniorami i przekazać im dary.
Wyjątkowość tej inicjatywy polega na tym, że to właśnie młodzież z domów dziecka znajduje Seniorów ze swojego najbliższego otoczenia, którzy potrzebują naszego wsparcia. To bardzo ważny aspekt tej akcji, bo pozwala zrozumieć młodzieży potrzeby innych, daje im poczucie sprawczości i możliwość włączenia się w realną pomoc.
Te spotkania dzieci z Seniorami są dla nas magiczne, a dla Seniorów jest niezwykle ważne, że ktoś o nich pamięta. Od tego czasu co roku wspieramy najbardziej potrzebujących Seniorów. Dziś, w czasach epidemii priorytetem jest dla nas zdrowie Seniorów, dlatego paczki dostarczone zostaną w bezpieczny sposób, bez narażania dzieci i seniorów.