Pierwszy przystanek EduPodróży

Pierwszy przystanek EduPodróży

24 osobową  grupę  wychowanków Domów Dziecka przywitaliśmy w stolicy w ramach cyklu EduPodróże. Akcja ta to jeden z elementów programu  Akademii Dobrych Inicjatyw, gdzie rozwijamy pasje i zainteresowania dzieci z placówek z rejonów wiejskich i z małych miasteczek.

Podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych mieli zaplanowany dzień pełen wyzwań i przygód. Na początku uczestniczyli w warsztatach „Nietoperze – Nocne Marki” w  „Miasteczku Przyrody” – filii Młodzieżowego Domu Kultury Śródmieście.

Popołudnie grupa spędziła w ogrodach Łazienek Królewskich,  uczestnicząc w przyrodniczym programie edukacyjnym „Ogrody Królewskie”, co jednocześnie dało możność sprawdzenia swoich umiejętności w posługiwaniu się  kompasem i mapą  przy przemierzaniu zaplanowanej trasy.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła u naszych młodych gości wizyta w studiu Polskiego Radia – Radio Dla Ciebie, podczas której towarzyszył nam jeden z pracowników studia – p. Piotr Łoś. Usiąść za mikrofonem, poznać specyfikę pracy w radiu oraz stanąć przed zadaniem montażu materiału – to wyzwania, przed którymi stanęła nasza ekipa. W międzyczasie przewodnik naszej grupy przywołał pasjonujące radiowe historie z życia redakacji. Jedną z uczestniczek wycieczki na tyle pochłonęła magia radia, że chciałaby wiązać swoją przyszłość z zawodem radiowca

EduPodróże Akademii Dobrych Inicjatyw – to  wycieczki tematyczne dla wychowanków placówek opiekuńczo- wychowawczych, uzupełniające ich wiedzę  i wzbogacające światopogląd. Celem akcji jest rozbudzenie zainteresowania i ciekawości świata.

comment closed