Jest nas coraz więcej. Dziękujemy!

Jest nas coraz więcej. Dziękujemy!

#PaczkaDlaSeniora to wsparcie dla najbardziej potrzebujących Seniorów. Naszym celem jest zebranie środków finansowych i rzeczowych, aby wesprzeć 200 Seniorów. Dzięki Wam nasza akcja coraz bardziej się rozkręca! Dziękujemy. #CzytajDalej

Aktualności z akcji #PaczkaDlaSeniora

Na naszej facebookowej zbiórce mamy już ponad 3 000 PLN! Codziennie spływają też wpłaty bezpośrednio na nasze konto, co łącznie daje prawie 5 000 PLN. Jesteście Super. Własną cegiełkę możecie też wpłacić bezpośrednio z naszej strony www [patrz niżej]. Z zebranych środków zakupimy żywność, środki ochronne, kosmetyki oraz chemię gospodarczą. Chcemy, aby w paczce Seniorzy mogli znaleźć najpotrzebniejsze rzeczy, ale również przedmioty, które sprawią im radość, dlatego rozmawiamy z kilkoma firmami kosmetycznymi: kremy, maseczki i inne nowinki z branży : )

Jak to się zaczęło?

Trzy lata temu wymyśliliśmy, że połączymy naszych podopiecznych – młodzież z domów dziecka z samotnymi Seniorami. Dzięki zaangażowaniu setek wolontariuszy, zorganizowaliśmy zbiórkę darów – żywności, kosmetyków i środków czystości, które dostarczyliśmy do placówek. Tam dzieci wspólnie wypełniły paczki darami, a do paczek włożyły własnoręcznie przygotowane życzenia, by następnie osobiście spotkać się z Seniorami i przekazać im dary.

Wyjątkowość tej inicjatywy polega na tym, że to właśnie młodzież z domów dziecka znajduje Seniorów ze swojego najbliższego otoczenia. Z pomocą docieramy do najbardziej potrzebujących. To bardzo ważny aspekt tej akcji, bo pozwala zrozumieć młodzieży potrzeby innych, daje im poczucie sprawczości i możliwość włączenia się w realną pomoc.

Podsumowując…te spotkania dzieci z Seniorami są dla nas magiczne, a dla Seniorów jest niezwykle ważne, że ktoś o nich pamięta. Od tego czasu co roku wspieramy najbardziej potrzebujących Seniorów. Dziś, w czasach epidemii priorytetem jest dla nas zdrowie Seniorów, dlatego paczki dostarczone zostaną w bezpieczny sposób, bez narażania dzieci i seniorów.

Spotkanie Seniorki z chłopcem z placówki opiekuńczo – wychowawczej 2019 r.

comment closed