Ruszamy z pomocą dla Seniorów!

Ruszamy z pomocą dla Seniorów!

To już piąta edycja akcji Paczka Dla Seniora! Wspólnymi siłami, na przekór pandemii zadbamy o najbardziej potrzebujących seniorów.

To zazwyczaj najmniej widoczna, zdana na siebie i zapomniana grupa społeczna. Chcemy to zmienić, bo wierzymy, że nikt nie powinien być teraz całkiem sam.

Paczka Dla Seniora – O co chodzi?

Razem z dziećmi z domów dziecka, naszymi Partnerami, darczyńcami i wolontariuszami przygotujemy około 200 paczek o wartości ok. 250 zł. W każdej paczce znajdzie się, żywność, słodycze, środki ochronne, higieniczne i chemia gospodarcza. Dzieci dołożą z serca napisane kartki z życzeniami i całość, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa powędruje do seniorów. Najubożsi i samotni seniorzy dostaną w tych paczkach nie tylko dobro materialne ale także empatię i życzliwość, której im tak bardzo brakuje. Udało nam się w zeszłym roku, uda się i teraz!


Paczka Dla Seniora – Jak pomóc?

Dołącz do nas, to Ciebie potrzebujemy!
Wesprzyj Paczkę dla Seniora finansowo – zakupimy żywność, środki ochronne, kosmetyki i środki czystości, które będą realnym wsparciem w domowym budżecie Seniorów.
• zrób przelew poprzez nasz system na stronie www (patrz poniżej)
• wykonaj przelew ze swojego rachunku na konto Fundacji Dobrych Inicjatyw: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 z dopiskiem #PaczkaDlaSeniora

 

 

Wesprzyj Paczkę dla Seniora rzeczowo:

Zrób zakupy i przynieś lub prześlij do naszego biura: Fundacja Dobrych Inicjatyw, ul. Szczęśliwicka 51, 02-353 Warszawa

Pomóż nam rozpromować akcję:

  • koniecznie opowiedz o akcji Paczka dla Seniora rodzinie, przyjaciołom, znajomym i wspólnie z nimi dołóż się do wsparcia dla Seniorów.
  • pobierz z naszej strony baner akcji i umieść na swojej lub zaprzyjaźnionej stronie www
  • udostępnij posty z naszych mediów społecznościowych

Dziękujemy! Dzięki Tobie świat jest lepszy.

Paczka Dla Seniora – Jak To Się Wszystko Zaczęło?

 

Trzy lata temu wymyśliliśmy, że połączymy naszych podopiecznych – młodzież z domów dziecka z samotnymi Seniorami. Dzięki zaangażowaniu setek wolontariuszy, zorganizowaliśmy zbiórkę darów – żywności, kosmetyków i środków czystości, które dostarczyliśmy do placówek. Tam dzieci wspólnie wypełniły paczki darami, a do paczek włożyły własnoręcznie przygotowane życzenia wielkanocne, by następnie osobiście spotkać się z Seniorami i przekazać im dary.


Wyjątkowość tej inicjatywy polega na tym, że to właśnie młodzież z domów dziecka znajduje Seniorów ze swojego najbliższego otoczenia, którzy potrzebują naszego wsparcia. To bardzo ważny aspekt tej akcji, bo pozwala zrozumieć młodzieży potrzeby innych, daje im poczucie sprawczości i możliwość włączenia się w realną pomoc. Te spotkania dzieci z Seniorami są dla nas magiczne, a dla Seniorów jest niezwykle ważne, że ktoś o nich pamięta. Od tego czasu co roku wspieramy najbardziej potrzebujących Seniorów. Dziś, w czasach pandemii priorytetem jest dla nas zdrowie Seniorów, dlatego paczki dostarczone zostaną w bezpieczny sposób, bez narażania dzieci i seniorów.

comment closed