3

Razem przez cały rok! – III Finał Choinki

Wyczekiwany przez wychowanków – w szczególności tych najmłodszych i magiczny, dzięki zaangażowaniu setek >wolontariuszy z Polski i nie tylko, tak w skrócie można by opisać III Finał Choinki Dobrych Serc. 17 grudnia spełniliśmy prawie #400 marzeń wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych dzięki zaangażowaniu ponad 920 wolontariuszy.

POMOCNICY ŚW. MIKOŁAJA

By móc odpowiedzieć na marzenia wychowanków domów dziecka, maszyna finału musiała zostać rozpędzona już w październiku, tak aby w pierwszej połowie listopada dotarły do nas wszystkie listy mikołajkowe przygotowane przez dzieci i młodzież. W kolejnym kroku walczyliśmy oto, aby każdy list dziecka znalazł swojego Św. Mikołaja. Szukaliśmy pomocników Św. Mikołaja nie tylko w Polsce, ale również w Europie i za oceanem,, gdzie dotarła informacja o organizacji III Finału Choinki Dobrych Serc.

III Finał choinki Dobrych Serc - akcja mikołajkowa

DZIEŃ FINAŁU

W tym samym czasie planowaliśmy dzień finału, o którym wiedzieliśmy, że musi być taki by z jednej strony zapadł w pamięci wychowankom, a z drugiej by to oni czuli się największymi gwiazdami tego dnia. Finał Choinki to przede wszystkim czas spotkań, w którym wolontariusze i nasi partnerzy spotykają się z niesamowitą młodzieżą i ich wychowawcami.

Razem tworzymy społeczność, która wspiera wychowanków przez 365 dni w roku w ramach szkoleń, warsztatów, stypendiów, akcji wolontariatu, obozów, edu-podróży i wielu innych inicjatyw. To dlatego hasłem każdego finału jest „Razem przez cały rok!”.

III Finał Choinki Dobrych Serc - akcja mikołajkowa

MAGICZNA ATMOSFERA

Spełniliśmy prawie #400 marzeń dzieci, jednocześnie tworząc niesamowity spektakl finału, który był pełen dobrych emocji. O świąteczną atmosferę zadbała młodzież z Domu Kultury „Ochota”, do dnia finału nie zdawaliśmy sobie sprawy, z tego jakie talenty wokalne rosną tuż obok nas. Finał rozpoczęliśmy od wspólnych ćwiczeń crossfit, bo lubimy działać aktywnie! Dlatego jak zawsze była z nami też ekipa z Skill Fanatikz Crew, która dała pokaz, a następnie przeprowadziła warsztaty taneczne dla młodzieży. Już szykujemy stypendium dla jednego z wychowanków, który jak się okazało, taniec i breakdance ma we krwi.

III Finał Choinki Dobrych Serc

Magiczną atmosferę świąt stworzył razem z nami jeden z najlepszych polskich iluzjonistów – Piotr Denisiuk, zapraszając młodzież do świata magii i iluzji.

Na Finale Choinki nie mogło zabraknąć wielkiego – 20 kg tortu w kształcie…. no jasne, że Choinki! Najlepsi cukiernicy z hotelu Intercontinental pracowali długie godziny nad najwspanialszym i jedynym tego rodzaju tortem w Polsce.

III Finał Choinki Dobrych Serc

MAGIA I NAUKA

Co roku łączymy magiczną atmosferę świąt, z magią oraz nauką. Tym razem na warsztat wzięliśmy temat, który dla wielu laików ma w sobie więcej z magii niż z nauki, czyli chemię, fizykę i eksperymenty naukowe. Dzięki społeczności Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, to co dla wielu było niezrozumiałe w czasie lekcji szkolnych, stało się bardziej przejrzyste i przyjazne. Wiemy też z nieoficjalnych źródeł, że mała Zosia, skradła serca naszych naukowców, swoją determinacją i ciekawością odgrywania zasad fizyki w czasie przeprowadzanych eksperymentów. : )

III Finał Choinki Dobrych Serc - akcja mikołajkowa

Z całego serca dziękujemy wszystkim partnerom, instytucjom, wolontariuszom i firmom, którzy uczynili III Finał Choinki Dobrych Serc możliwym i realnym w naszych sercach i w sercach wychowanków 19-stu placówek opiekuńczo – wychowawczych w Polsce.

Specjalne podziekowania dla zespołu warszawskich hoteli Ibis oraz JB Catering. Dzięki, że jesteście z nami!

STYPENDIA

Święta trwają tylko chwilę, a potrzeby i wyzwania towarzyszą nam przez cały rok. W ramach Fundacji Dobrych Inicjatyw działamy na rzecz dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych (domy dziecka) przez 365 dni w roku. Diagnozujemy, organizujemy obozy, prowadzimy warsztaty edukacyjne, włączamy w wolontariat, prowadzimy edukację finansową, projektową i zawodową, finansujemy stypendia naukowe, organizujemy wyprawki szkolne, wymarzone prezenty mikołajkowe i wiele innych.

Dołączając do grona stałych darczyńców, możesz być częścią tego projektu i wspierać młodzieży przez 365 dni w roku. W ramach rocznych stypendiów młodzież ma finansowane dodatkowe zajęcia, aktywności, czy kursy języka angielskiego. To wsparcie jest bardzo realne i przekłada się na zwiększenie szans edukacyjnych i zawodowych wychowanków, którzy nie mają za sobą łatwej historii. W tym roku kolejni stypendyści Fundacji zaczęli studia (zarządzanie/anglistyka). Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nieprzypuszczalni, że w ogóle będą poważnie myśleć o kontynuacji nauki.

Ustaw dziś stały – comiesięczny przelew i bądź „Mikołajem” cały rok. Sam zdecyduj, czy będzie to kwota 30 PLN, 50 PLN, 100 PLN, czy więcej… Nie musisz być milionerem by zostać darczyńcą. Wystarczy, że masz dobre serce.

Dane do przelewu:
Fundacja Dobrych Inicjatyw
Nr konta: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90
BNP Paribas Bank Polska S.A.
z dopiskiem “na Akademię”

comment closed