Remontujemy by było jak w domu

Remontujemy by było jak w domu

Kiedy zamieniasz rodzinny dom na placówkę opiekuńczo – wychowawczą (Dom Dziecka) lub jeśli nigdy tak naprawdę nie miałaś rodzinnego domu, a do tego masz kilka/naście lat, to każdyelement który Cię otacza staje się ważny. “By czuli się jak w domu” – takie zadanie postawiliśmy przed sobą – wspólnie z Wolontariuszami z Lenovo Polska.

15 Wolontariuszy wstawiło się o poranku – 90km od Warszawy – w “Dom na Zielonym Wzgórzu” by wspólnymi siłami sprawić, aby młodzi mieszkańcy, mogli czuć się tu jak najlepiej. Kupiliśmy sprzęt do wyposażenia wnętrz, meble, rolety, farby, wałki i wiele innych.

Dobra organizacja pracy i podział obowiązków, pomógł nam w sprawnym zarządzaniu czasem, a było to ważne, bo na metamorfozę wspólnych przestrzeni w placówce mieliśmy tylko 1 dzień. Dodatkowo zadbaliśmy o otoczenie placówki, posadziliśmy nową roślinność, posprzątaliśmy, odmalowaliśmy bramę, a w przerwach rozegraliśmy mecz z dzieciakami i wspólnie odrobiliśmy zadania : )

Na końcu dnia, gdy farba już wyschła, mogliśmy zacząć wieszać zdjęcia, które specjalnie wywołaliśmy. To zdjęcia z naszych wspólnych aktywności, działań na rzecz wychowanków. To ich i nasz kącik dobrych wspomnień, bo dom jest tam gdzie są dobre wspomnienia.

A zespołowi pracowników Lenovo Polska dziękujemy, że jesteście.

comment closed