Seniorzy nie będą sami

VI edycja akcji #PaczkaDlaSeniora

Kiedy młodzi ludzie biegną w swoim codziennym pędzie, świat Seniorów wstrzymuje oddech. Tydzień dla młodych jest mgnieniem, chwilą, dla wielu Babć i Dziadków tydzień to długie, często bardzo samotne godziny. Więc kiedy ostatni raz dzwoniłeś i tak na serio zainteresowałeś się co słychać? Gdzie umyka nasza uważność na potrzeby Silver Generation?

To już VI raz, kiedy przygotujemy kilkaset paczek dla najbardziej potrzebujących Seniorów i rozwieziemy je po różnych zakątkach kraju. Spakujemy kosmetyki, słodycze, środki higieny i czystości, suchą, niepsującą się żywność. Wartość materialna paczki będzie spora, bo przewidujemy na każdą przeznaczyć ponad 200 PLN. A niematerialna? Jaką naprawdę wartość ma #PaczkaDlaSeniora?

Być zauważonym

Kiedy wiosną tego roku rozwoziliśmy #PaczkaDlaSeniora po różnych zakątkach kraju, nasze emocje zostały nieraz wystawione na potężną próbę. Na przykład Pani Barbara. Powiedziała wtedy: „Chciałam serdecznie podziękować za tę Paczkę Dla Seniora. To naprawdę dużo dla mnie znaczy. I chciałam podziękować za tych wolontariuszy, którzy wczoraj do mnie przyjechali. Jestem osobą starszą, schorowaną. Mam problemy z poruszaniem się, a mieszkam na 4p bez windy, z moim pieskiem. On jest całym moim światem”. Piesek jest całym światem tej Pani, która tak bardzo się cieszy i dziękuje za wolontariuszy. Bo dostała od kogoś chwilę zainteresowania. I to niejedyna taka reakcja naszych beneficjentów. Bycie zauważonym jest tutaj chyba większą potrzebą, niż samo wsparcie materialne, które niesie za sobą idea akcji #PaczkaDlaSeniora.

Dać z siebie więcej

Jak co roku, w organizacji akcji #PaczkaDlaSeniora pomogą nam Nieobojętni. Wolontariusze, którzy na co dzień zabiegani w korporacyjnym świecie, chcą się zatrzymać chociaż na chwilę i pochylić nad losem człowieka słabszego, biednego, opuszczonego. Wolontariuszka Monika na pytanie: „Co Ci to daje to, że pomagasz?”, odpowiedziała: „Myślę, że dużo satysfakcji; mam poczucie, że pomagam tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują. Jest też trochę dobrej zabawy z towarzystwem, z którym pracujemy i satysfakcja, że również moja córka się w to włączyła”. Wolontariusze pakują, rozwożą, rozmawiają z Seniorami. I uczą. Uczą młode pokolenie. Bo wielu z nich, we wszystkie działania włączają właśnie swoje dzieci. A one od małego nasiąkają tak potrzebną w dzisiejszym świecie wrażliwością. Bo solidarność międzypokoleniowa, to wartość, która przyświeca tej akcji.

Być uważnym

Dlaczego Fundacja taka jak nasza, która kładzie ogromny nacisk na mądrą i kompetencyjną edukację Podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych zajmuje się Seniorami? Właśnie dlatego, że kładziemy ogromny nacisk na mądrą, kompetencyjną edukację dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Chcemy, uczyć je „czułego spojrzenia” na świat uwrażliwiać, dawać im możliwość realnej odpowiedzi na potrzeby innych. Dlatego tym razem, podobnie jak to było przed pandemią, to również dzieci z placówek wytypują ze swoich lokalnych społeczności potrzebujących Seniorów. Spakują i dostarczą większość paczek. #PaczkaDlaSeniora uczy naszych Podopiecznych uważności, emocjonalnego zaangażowania w pomoc potrzebującym oraz daje im ogromne poczucie sprawczości – mogą pomóc tu i teraz. Mają możliwość zetknięcia się z emocjami ludzi, którzy już niczego nie udają, którzy są samotni i bardzo często opuszczeni. O początkach akcji #PaczkaDlaSeniora przeczytasz TUTAJ

Bądź jednym z naszej Paczki

Jeśli chciałbyś być częścią tego wielowątkowej i wielowymiarowej pomocy, jeśli należysz to Nieobojętnych, dołącz do naszej #PaczkiDlaSeniora. Możesz przyłączyć się do nas i wpłacić darowiznę na zbiórkę: https://pomagam.pl/paczkadlaseniora lub na konto: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 71, a my zakupimy potrzebne produkty. Jeśli wolisz kupić produkty sam lub z przyjaciółmi, wybierz w sklepie suchą, niepsującą się żywność, środki czystości, środki higieny, słodycze i kosmetyki, i prześlij do naszego biura na adres:

Fundacja Dobrych Inicjatyw
ul.Szczęśliwicka 51
02-353 Warszawa


Pamiętaj liczy się każda pomoc. Jeśli nie możesz nas wesprzeć finansowo lub rzeczowo, opowiedz o zbiórce do #PaczkaDlaSeniora rodzinie i przyjaciołom. Mamy przygotowane plakaty na zbiórkę, możesz je wydrukować i powiesić w pracy. Naprawdę wierzymy, że razem możemy więcej!

Paczka Dla Seniora