Święty Mikołaj istnieje!

Listy do Św. Mikołaja od dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych!

 

Dzieci listy piszą, a my je podrzucamy do Św. Mikołajów. Jeszcze nieoficjalnie, ale trochę jakby już… V Finał Choinki Dobrych Serc rusza, a razem z nim około tysiąca Wolontariuszy, czyli pomocników Św. Mikołaja. Finał Choinki Dobrych Serc to jedno z największych świąt dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych w Polsce. W tym roku po raz V spełnimy marzenia kilkuset wychowanków placówek. A te marzenia są przeróżne. I tak… Nikola (8 lat) prosi o airbrush fun (wiedzie co to jest?), długopis do malowania, powerbank i okulary do pływania. Krystian pisze list po raz 12-sty w życiu i prosi o zestaw kolejki drewnianej z pociągiem i z dwoma pojazdami Hot-Wheels Monster Truck. Paweł, który ma już 19 lat napisał w liście do Św. Mikołaja, że marzy mu się płyta CD Maty oraz oryginalna bluza z kapturem marki Nike.

Kto pisze listy do Św. Mikołaja?

Wszystkie te listy musimy sprawdzić, zewidencjonować, zeskanować, a część nawet przetłumaczyć, bo w Finał Choinki Dobrych Serc włączają się również Mikołaje z USA, Belgii, Francji, a nawet Japonii… Przez cały rok pracujemy z wychowankami placówek opiekuńczo – wychowawczych na naszych warsztatach. Uczą się pracy w zespole, tworzyć CV, identyfikować swoje silne strony, efektywnie się komunikować, zarządzać pieniędzmi, czytać umowy, czy współtworzyć projekty społeczne. Włączamy ich w wolontariaty na rzecz seniorów. Finansujemy dodatkowe zajęcia i wsparcie psychologiczne. Organizujemy obozy terapeutyczno-sportowe, #EduPodróże, #WeekendPlus i wiele innych. I dlatego przed Świętami prosimy ich by napisali list do Św. Mikołaja. Każdy z listów to równowartość prezentu/ów do kwoty 200-220 PLN. Dużo… Finał Choinki to jedna z niewielu okazji, a dla niektórych z nich… jedyna, by dostać coś droższego, oryginalnego i wymarzonego. No bo… kto z nas nie marzył za dzieciaka o oryginalnych butach? fajnej bluzie? modnej torebce? lub topowej zabawce, o której głośno w każdej reklamie?

Tworzymy przestrzeń dla ludzi takich jak Ty…

Tworzymy przestrzeń dla ludzi nieobojętnych. Dołącz do nas i zostań jednym z nas. Możesz zgłosić się do nas (mail/tel poniżej) i zarezerwować dla siebie jeden lub więcej listów mikołajkowych. Będziesz miał czas do 10 grudnia 2021, aby prezent zorganizować, zapakować i dostarczyć do naszego biura. Możesz też przekazać cegiełkę na zakup prezentów lub pomóc nam finansować nasze całoroczne działania na rzecz dzieci z placówek. Każda suma jest dla nas ważna, bo my finansujemy się wyłącznie z wpłat od takich osób jak Ty oraz wsparcie firm.

Nr konta:71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90

Fundacja Dobrych Inicjatyw
ul. Szczęśliwicka 51
02-353 Warszawa

Rezerwacja listów mikołajkowych: k.szaniawska@fdi.org.pl  /Tel: 22 308 88 81