Tak głośno jeszcze nie było!

Tak głośno jeszcze nie było!

Dobra Muzyka, fantastyczne Talenty, Sport, Rywalizacja, Współpraca i 100 wychowanków z Domów Dziecka z różnych rejonów Polski. To nasz przepis na sukces. Właśnie tak wymarzyliśmy sobie 17 czerwca – Dzień Dobrych Inicjatyw. Zobaczcie, jak było!

Przedstawiciele Klubu Karate Warszawa, szkoły tańca Egurrola Dance Studio, brazylijskiej sztuki walki capoeira FICAG Polska oraz przyszła gwiazda polskiej sceny muzycznej Patrycja Roszczyk – zaprezentowali fantastyczne pokazy swoich umiejętności. Jednak to nie był koniec! Wychowankowie naszych placówek kolejno wchodzili na scenę i pokazywali we własnych tanecznych lub wokalnych występach jaki potencjał i talent w nich drzemie. Ten spontaniczny Talent Show w wykonaniu dzieci okazał się wielkim sukcesem, bo oprócz ich wybuchu radości i entuzjazmu – udowodnił zarówno nam, jak i wychowawcom, że gdy stworzy się dla nich przestrzeń i poświęci uwagę, to nawet najbardziej skryte i nieśmiałe dzieci będą w stanie pokazać siebie i swoje umiejętności. Bardzo mocno Wam gratulujemy!

Zabawa zabawą, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy trochę nie urozmaicili scenariusza wydarzenia. : )  Oprócz Turnieju Sportowego, gdzie dzieci z różnych placówek ramię w ramię rywalizowały o pierwsze miejsce i tajemniczą nagrodę, wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz i warsztaty z bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. A poprowadzili je przedstawiciele i studenci Sekcji Ratownictwa Medycznego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Do napiętego scenariusza atrakcji dodaliśmy jeszcze jeden, bardzo ważny dla nas temat – rozdaliśmy ponad ćwierć tysiąca książek 6. placówkom, inaugurując w części z nich mikro biblioteki.

Było głośno, aktywnie, ale i smacznie. Kto był ten wie… : )

#DzieńDobrychInicjatyw to wydarzenie integracyjne dla dzieci z domów dziecka z różnych rejonów Polski z wolontariuszami oraz instytucjami i organizacjami, z którymi współpracujemy. Nie byłoby jednak tego dnia, gdyby nie zaangażowanie wielu Wolontariuszy, Firm i Instytucji. Dziękujemy, że jesteście i razem z nami budujecie lepszą przyszłość naszych Wychowanków.

Tegorocznym tematem przewodnim Dnia Dobrych Inicjatyw był: „Sport – Zabawa – Integracja – Bezpieczeństwo”.

W wydarzeniu uczestniczyli wychowankowie z:

  1. placówki opiekuńczo – wychowawczej w Białowieży;
  2. placówki opiekuńczo – wychowawczej w Kisielanach;
  3. placówki opiekuńczo – wychowawczej w Małachowie;
  4. placówki opiekuńczo – wychowawczej w Stoczku Łukowskim;
  5. placówki opiekuńczo – wychowawczej w Warszawie – Ochota nr 12;
  6. Towarzystwa Przyjaciół Dzieciom Praga – Południe.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Rzecznik Praw Dziecka

 

 

 

 

Partner wydarzenia:  EXPO XXI

comment closed