Tak się bawiliśmy na obozie!

Tak się bawiliśmy na obozie!

„To były moje najlepsze wakacje w życiu!”; „O nie, naprawdę musimy już wracać?” – to tylko kilka zdań naszych podopiecznych z domów dziecka, które wyrażają więcej niż tysiąc słów i dosadnie podsumowują obóz sportowo-rekreacyjny, który odbył się pod koniec sierpnia w Bukowcu k. Karpacza. To pierwszy etap Akademii Dobrych Inicjatyw, wspierającej rozwój pasji i talentów dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Pierwsze skojarzenie z obozem sportowo-rekreacyjnym to aktywny odpoczynek i rozrywka. Tego zdecydowanie nie brakowało uczestnikom naszych kolonii. Jednak naszym pierwszoplanowym celem było poznanie silnych i słabych stron oraz diagnoza potrzeb i problemów każdego dziecka – w ramach działań Akademii Dobrych Inicjatyw.

Aby dowiedzieć się jak najwięcej o dzieciach, zorganizowaliśmy zajęcia z psychologiem, które były najważniejszą częścią obozu. Dzięki warsztatom psychologicznym, mogliśmy poznać wewnętrzne bariery i ograniczenia dzieci. Pod okiem specjalisty oraz wcześniej zebranych danych powstały profile osobowe dzieci, na podstawie których stworzyliśmy także indywidualne plany rozwoju talentu i zainteresowań dla każdego uczestnika Akademii.

Działo się, działo

Nasze obserwacje dot. talentów indywidualnych osób dopełniały aktywności sportowe, odpoczynek na łonie natury oraz zajęcia edukacyjne – „Kuźnia talentów”.

Aktywności sportowe zaplanowaliśmy w taki sposób, aby odkryć jak najwięcej talentów dzieci, poznać ich silne i słabe strony, dać szansę na pracę w grupach oraz możliwość zmierzenia się z indywidualnymi barierami i wyzwaniami. Nie zabrakło piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki wodnej, ping ponga, pieszych wędrówek po górach oraz zajęć na basenach. Oczywiście najważniejsza w tym wszystkim była zabawa i wspólne przeżywanie zwycięstw i porażek. Nie zabrakło też baloniady oraz obowiązkowo – karaoke i dyskotek! :)

W „Kuźni talentów” nasi specjaliści prowadzili warsztaty informatyczne, gdzie uczestnicy kolonii uczyli się tworzyć odpowiadające współczesnym standardom prezentacje multimedialne, oraz muzyczno-ruchowe, dzięki którym tańce wielu europejskich narodów nie mają już przed nami żadnych tajemnic. Dodatkowo policja z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadziła zajęcia z bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia.

Co dalej?

Najbliższe miesiące w roku szkolnym to długa praca naszych podopiecznych wraz z ich Mentorami nad doskonaleniem swoich umiejętności i talentów.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie, poświęcenie czasu, wsparcie finansowe, trzymanie kciuków, a przede wszystkim – za zaufanie i wsparcie realizacji pierwszego etapu Akademii Dobrych Inicjatyw. Bez Was ten obóz by się nie udał.

Więcej o Akademii Dobrych Inicjatyw przeczytasz klikając TUTAJ.

 

Projekt Akademii jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

comment closed