W DOBRYM KIERUNKU

Fundacja Dobrych Inicjatyw rozpoczyna nowy projekt! Jest on skierowany do młodzieży cudzoziemskiej mieszkającej w Polsce na stałe oraz do młodzieży polskiej. Celem projektu jest integracja osób z różnych środowisk kulturowych. Elementami projektu będą takie atrakcje, jak obóz narciarski, kręcenie filmu o Warszawie i kolonia nad morzem! Ale po kolei…

AKTYWNOŚCI:

  • Na początek Zimowe Szaleństwo!!! Czyli obóz narciarski w górskiej miejscowości dla 10 osób z grupy cudzoziemskiej oraz 10 z grupy polskiej w okresie ferii zimowych 2016 r. (1.02.2016 – 12.02.2016) w Piwnicznej-Zdroju (woj. małopolskie). W programie nauka jazdy na nartach na stokach Wierchomli Wielkiej (stacja Dwie Doliny), zajęcia w na ściance wspinaczkowej oraz hali fitness, wyjazdy na basen, lodowisko, kulig, ognisko – jednym słowem prawdziwy zawrót głowy!
  • Przygoda w górach– w sierpniu 2016r. zabieramy 30 uczestników projektu i wyruszamy w polskie góry! Nie będziemy ukrywać, że głównie będziemy aktywnie spędzać czas, uczyć się pływać i odpoczywać! Kolonia odbędzie się w sierpniu 2016 r. (1.08.2016 – 13.08.2016)

 

  • Warszawa w obiektywie kamery: podczas sobotnich zajęć powstanie scenariusz wirtualnego przewodnika po Warszawie, a następnie uczestnicy wraz z filmowcem nakręcą go własnoręcznie przy użyciu profesjonalnego sprzętu. W tym czasie uczestnicy wcielą się w rolę aktorów, reżyserów, scenarzystów i filmowców. W trakcie zajęć będziemy zwiedzać najciekawsze miejsca w stolicy, które uczestnicy sami wybiorą! Zajęcia będą się odbywać w soboty od kwietnia do czerwca 2016 r. (12 spotkań). Do udziału zapraszamy młodzież licealną z Warszawy i okolic (10 osób) Zgłoszenia do udziału przyjmujemy pod adresem biuro@fdi.org.pl do 19 marca 2016 r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod linkiem (zdjęcie) poniżej!

tekst alternatywny

 

  • Grywalizacja po polsku – naszą młodzież cudzoziemską zaprosimy na kurs języka polskiego inny niż wszystkie. Będzie się odbywał na zasadach grywalizacji, czyli uczestnicy będą zbierać punkty, medale i ordery, przechodząc do kolejnych poziomów wtajemniczenia. Zajęcia dla 24 osób w podziale na 3 grupy będą trwać od marca do czerwca 2016 r. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod linkiem (zdjęcie) poniżej!

tekst alternatywny


Koordynator projektu:

E-mail: k.janeczek@fdi.org.pl

KAROLINA JANECZEK

Tel.: 881 588 693


Partner projektu:Fundacja Instytut Innowacji.

  • Fundacja Instytut Innowacji

Projekt "W dobrym kierunku" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz z budżetu państwa.

  • Funduszu Azylu, Migracji i Integracji