Wolontariusze Choinki Dobrych Serc

Wolontariusze Choinki Dobrych Serc

III Finał Choinki Dobrych Serc to wielkie logistyczne przedsięwzięcie, nad którym rozpoczęliśmy prace już w marcu 2019 r. Dzięki sprawnej organizacji oraz wsparciu dziesiątek partnerów i setek wolontariuszy, możliwy stał się przyjazd do Warszawy dzieci i młodzieży z 19-stu placówek opiekuńczo – wychowawczych (domy dziecka) w Polsce.

Spełnienie mikołajkowych marzeń prawie 400 wychowanków wymagało zbudowania społeczności ponad 920 wolontariuszy. To oni przez kilka tygodni zapraszali swoich bliskich i przyjaciół w domu i w pracy do odpowiedzenia na wymarzony list do Św. Mikołaja.

Chcemy wam za to serdecznie podziękować! W szczególności Agnieszce, która razem z całą rodziną realizowała list Kuby. Będąc już na porodówce pamiętała o prezencie i dawała ostatnie instrukcje mężowi, który w ostatniej chwili nadał paczkę mikołajkową.

To właśnie dzięki waszej determinacji i nieobojętności na los dziecka z placówki, 17 grudnia na ich twarzach pojawił się uśmiech i radość. W dniu finału zobaczyli ogrom waszej pracy i to jak wiele osób, o których istnieniu nie wiedzą, chcą ich wspierać i pomagać. W wielu paczkach oprócz wymarzonych prezentów wychowankowie znaleźli listy i liściki z życzeniami skierowanymi do nich od pomocników Św. Mikołaja.

W realizację prezentów i pomoc Fundacji Dobrych Inicjatyw udział wzięło ponad 920 wolontariuszy z Polski ale i z takich krajów jak: Holandia, Belgia, Anglia i Stany Zjednoczone Ameryki. W realizację co najmniej 15% listów mikołajkowych zaangażowali się obcokrajowcy mieszkający i pracujący w Polsce z takich krajów jak: Węgry, Niemcy, Francja, Ukraina, Białoruś, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Egipt, Arabia Saudyjska, Turcja i Izrael.

W najtrudniejszych dniach tuż przed finałem i w czasie finału wspierała nas fantastyczna młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie, Harcerze z Ochoty i Śródmieścia, wychowankowie Domu Kultury „Ochota”, profesjonalna kadra EXPO XXI, wolontariusze z naszych firm/instytucji partnerskich, cukiernicy z hotelu Intercontinental, dyrektorzy warszawskich hoteli Ibis, zespół pracowników Janusza Balasa – JB Catering i wiele wiele innych osób, które chcą pozostać anonimowe.

Była z nami Ania, Asia, Karolina, Magda, Agnieszkaktóre malowały dzieciom buźki, wspólnie przyozdabiały pierniki i niesamowita Grażyna, która przez kilka dni pomagała nam w przygotowaniu podziękowań dla wszystkich ponad 900 wolontariuszy do późnych godzin nocnych. Finał nie odbyłby się bez wsparcia Marcina, Szymona, Moniki, Kasi, Grześka i Radka. Dziękujemy za wasz czas i poświęcenie!
comment closed