Obóz 2021 – Wsparcie młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych

4 proste kroki do lepszego życia

Wystarczą 4 proste kroki, żeby pomóc dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych odkryć i rozwinąć talenty, pasje i zainteresowania, a w efekcie zachęcić je do polepszenia jakości swojego życia. Aby to osiągnąć, trzeba pojechać na wakacje.

Krok 1 – pomoc finansowa

Jeśli nam pomożecie, wesprzecie finansowo, czwarta edycja obozu terapeutyczno-sportowego dla młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych stanie się faktem. Wakacje są ważne. Jeśli czekacie na urlop tak bardzo jak nasze dzieciaki z placówek opiekuńczo-wychowawczych to wiecie o czym mowa ;) Destynacja też swoje robi. My w tym roku chcemy wysłać naszych Podopiecznych do Karpacza, żeby nałykali się świeżego powietrza i porządnie wypoczęli. A Karpacz jest piękny, w otoczeniu wysokich Karkonoszy, wprost wymarzony do odpoczynku i…do pracy.

Krok drugi – wyjazd­

Wasze wpłaty umożliwią nam wysłanie dzieci na 10-dniowy obóz terapeutyczno-sportowy. Wyjazd jest organizowany w ramach Akademii Dobrych Inicjatyw, dzieci nie tylko wypoczywają. Pracują, czasem ciężko, z psychologami , wychowawcami i trenerami na warsztatach i podczas różnego typu zajęć. Oczywiście dbamy o równowagę i młodzież korzysta z wycieczek, basenów, zajęć sportowych i nieśmiertelnej dyskoteki ;)

Krok trzeci – diagnoza

Skąd taki pomysł na wakacje? Bo bardzo nam zależy, na poznaniu silnych i słabych stron każdego dziecka. Dlaczego? Bo chcemy pomagać mądrze. Dzięki takiemu połączeniu pracy i wypoczynku, powstaje diagnoza i indywidualne profile osobowe dzieci, na podstawie których stworzymy plan rozwoju talentu i zainteresowań dla każdego uczestnika.

Krok czwarty – wsparcie roczne

Przez cały następny rok wzmacniamy obszary wymagające rozwoju i podkręcamy już istniejące talenty i kompetencje. Dzięki diagnozie dobieramy formy wsparcia w taki sposób, żeby dziecko odniosło jak najwięcej korzyści, żeby rozwinęło skrzydła. Pozwala nam ona odpowiedzieć na pytanie, kto najlepiej pomoże konkretnemu dziecku: psycholog, terapeuta, korepetytor a może trener? Diagnozujemy talenty, potrzeby i problemy każdego dziecka. Ułatwia to pracę wychowawcom i osobom, które potem z nim pracują.

Efekt

Od 2017 roku organizujemy dla dzieci z placówek tego typu obozy. Wzięło w nich udział przeszło pięćdziesięciu wychowanków. Wiemy, że to skuteczna forma indywidualnej pomocy. Nasi Podopieczni chętniej wybierają się na studia, aktywniej spędzają czas, osiągają wyniki sportowe i zdobywają nagrody w konkursach. Celem, który sobie wyznaczamy, jest polepszenie jakości życia każdego Podopiecznego. Potrzebujemy waszego wsparcia finansowego. Prosimy o wpłaty na obóz.

Jesteście z nami?

Wpłać przelewem na nr konta: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 BNP Paribas Bank Polska S.A. z dopiskiem „Obóz 2021” lub poprzez naszą platformę (patrz poniżej):