Zostań Św. Mikołajem

Zostań Św. Mikołajem

Marzeniem Weroniki był aparat fotograficzny. Od ponad roku fotografuje wszystko to co ją otacza: ludzi, przedmioty i przyrodę.

Fotografia stała się jej drugą pasją, obok rysunku i malarstwa. Będąc wychowanką placówki opiekuńczo – wychowawczej (Dom Dziecka) od ponad sześciu lat, to marzenie było nieosiągalne. Do czasu, aż spotkaliśmy się podczas I Finału Choinki Dobrych Serc w 2017 r. Dziś Weronika oprócz aparatu fotograficznego, korzysta z dodatkowego kursu języka angielskiego w ramach naszego programu stypendialnego, a za rok matura!

W maju tego roku jej dwoje przyjaciół z placówki przystąpiło do egzaminu dojrzałości, a następnie dostali się na studia z anglistyki i zarządzania. Oni również korzystali z programu stypendialnego fundacji, a dziś organizujemy dla nich sprzęt komputerowy, aby mogli zaliczać prace semestralne i nie stresować się, czy ktoś w akademiku pożyczy im swój laptop na jedną, czy dwie godziny.

Czym więc jest Finał Choinki Dobrych Serc? Jedną z największych akcji mikołajkowych w Polsce? Wymarzonymi prezentami pod choinką? A może to całodniowe wydarzenie, pełne atrakcji i niespodzianek dla wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych? To wszystko prawda, ale dla nas Finał Choinki to coś znacznie więcej. To spotkanie z młodymi ludźmi, których bardzo cenimy i szanujemy, a którzy w swoim krótkim życiu przeszli przez wiele trudnych doświadczeń.

17 grudnia spotkamy się z wychowankami 19-stu placówek opiekuńczo – wychowawczych w Warszawie. Podczas III Finału Choinki Dobrych Serc spełnimy marzenia ponad 400 wychowanków. Listy do Św. Mikołaja z wymarzonymi prezentami już do nas dotarły. Wszystkich chętnych pomocników Św. Mikołaja zapraszamy do udziału w akcji. Każdy może otrzymać list dziecka i odpowiedzieć na jego prośbę (prezenty do kwoty 200 PLN), stając się częścią Choinki lub przekazać cegiełkę na fundusz stypendialny na rok 2020 r.

Chce zostać pomocnikiem Św. Mikołaja!

Skontaktuj się z nami jak najszybciej, zostało już tylko kilkadziesiąt listów do spełnienia. E-mail: biuro@fdi.org.pl / Tel: 22 308 88 81

Chce przekazać cegiełkę na fundusz stypendialny!


comment closed